Faktoring – Poznań

Jako niezależna firma doradcza pomagamy firmom z Poznania i okolic w uzyskaniu faktoringu dopasowanego do Państwa potrzeb. Współpracujemy zarówno z faktorami bankowymi jak i niebankowymi. Pomagamy wynegocjować korzystne warunki finansowania oraz świadczymy pomoc we wdrożeniu faktoringu.

Faktoring to usługa finansowa, w której faktorant nabywa daną wierzytelność, zajmuje się jej finansowaniem oraz zarządzaniem. Otrzymuje za to konkretną zapłatę – początkowo zaliczkę, której wysokość jest uzależniona od warunków zawieranej umowy faktoringowej, a po uregulowaniu wszystkich należności przez dłużnika faktor otrzymuje pozostałą część należnej kwoty. Zawierana na potrzeby współpracy umowa składa się z elementów cesji wierzytelności, dyskonta wierzytelności oraz umowy sprzedaży. W tym miejscu zapraszamy do skorzystania z naszej oferty firmy z Poznania i okolic.

Zwracamy się przede wszystkim do firm współpracujących z kontrahentami, którzy nieterminowo opłacają faktury. To efektywne rozwiązanie, które w wielu przypadkach może pomóc uzyskać bądź odzyskać płynność finansową firmy – także w sytuacji, kiedy nie może lub nie chce brać kredytu. Ponadto z tej usługi mogą skorzystać firmy, stosują tzw. kredyt kupiecki (odraczają terminy płatności, a potem mają problem z uzyskaniem należności), młode przedsiębiorstwa, które poszukują źródeł finansowania swojej działalności, a także wszyscy, którzy oczekują kompleksowych usług finansowych.

Zalety faktoringu

Faktoring to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim dużą zaletą jest fakt, iż po podpisaniu umowy faktoringowej wszelkie problemy związane z niewypłacalnymi kontrahentami biorą na siebie faktorzy i to oni troszczą się o to, żeby środki pieniężne spływały do ich klientów we właściwych terminach. To duże udogodnienie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu w niejednym przedsiębiorstwie.

Do pozostałych korzyści można zaliczyć m.in. ciągły dopływ kapitału obrotowego, a także błyskawiczny dostęp do środków finansowych. W rezultacie możliwa jest poprawa płynności finansowej firmy, która korzysta z usług faktora. To korzystna opcja dla niedużych firm, które nie wykazują zdolności kredytowej. Korzystając z tego rozwiązania, można nawet przenieść ryzyko niewypłacalności dłużnika na faktora, a także wydłużyć termin płatności za sprzedaż towarów i usług, co może poprawić wizerunek firmy w oczach klientów.

Kiedy faktoring to dobre rozwiązanie?

Faktoring sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji, kiedy firma zmaga się z niewypłacalnymi kontrahentami. Problem z zarządzaniem należnościami – a więc podmiotami, które nie spłacają terminowo należności – stymuluje problemy z własnymi zobowiązaniami firmy. W tej sytuacji oddanie przysługujących należności pozwoli na wypracowanie silnej pozycji. W tej sytuacji faktoring jest świetnym rozwiązaniem, który polecamy wszystkim przedsiębiorstwom.

Ponadto ta usługa finansowa sprawdzi się w przypadku firm, które ze względu na określone zobowiązania wobec kontrahentów nie wykazują zdolności kredytowej, a tym samym nie mogą wypracować płynności finansowej. Oddanie swoich należności umożliwia uregulowanie najpilniejszych zobowiązań i wyjście z zawodowego impasu. Do skorzystania z usługi faktoringu serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Poznania, jak i okolicznych miejscowości. Gwarantujemy profesjonalną pomoc i wsparcie.